O metri

Autor: Ladislav Fuchs | 13.1.2013 o 18:38 | Karma článku: 21,66 | Prečítané:  1478x

Po dnešných vyjadreniach pána premiéra sa mi ako najlepšie riešenie vidí, aby odovzdal svoj právnický titul....Každý právny spor , v ktorom zastupoval túto republiku, prehral. Zrejme nie náhodou....

 

Aj dnes tvrdil niečo, čo ho diskvalifikovalo ako právnika. Náš premiér si dovolil tvrdiť o niekom, že je právne nepoužiteľný. A to dokonca pred prejednávaním podanej sťažnosti dotknutej osoby na  ústavnom súde.  Pritom  pán Čenteš vôbec nevystupuje v tomto spore ako obvinený, pred ústavným súdom ani nemôže. V našom súdnom systéme navyše platí prezumpcia neviny. To už pozná verdikt ústavného súdu?  Pán premiér tak  kádruje a odstavuje  ľudí len preto, že sú inofarební ako on sám...

Generálny prokurátor má  silné kompetencie v trestnom konaní a to je dôvod prečo každá strana má výrazný záujem o vplyv na tomto poste, prečo každý tábor urobí čokoľvek, ak na tom poste nebude ich človek, aby na tomto poste nebol človek  z druhého tábora. Dlhý čas v prokuratúre pretrváva stav bezvládia. Po poldruha roku prišla výkonná moc v tomto štáte na to, že treba generálneho prokurátora? Podľa ich vyjadrení to dlhý čas bola iba terciálna záležitosť!  Čo sa deje? Dozvieme sa o odhalení nejakej novej kauzy? Vedenie prokuratúry neposlúcha? Alebo začalo poslúchať iných? Nie je náhodou nie o päť minút dvanásť ale dávno po dvanástej?

Do rozmerov teplovzdušného balóna dnes znovu premiér nafukoval skartovanie jednej výpovede. Tá bola v ďalší deň zopakovaná a zdokumentovaná. Žiaden trest  pre zvoleného kandidáta z tejto udalosti nevyplynul. Pán premiér túto kauzu však fabuluje až na vec ohrozujúcu štátnosť. Paradoxne ak o niečom povie Fico, že to nebol jeho hlas, tak je to pravda. A ak povie Čenteš ako to bolo, tak je nepoužiteľný... Pán premiér použite tento meter aj na seba. Nastavte si zrkadlo a  aplikujte na seba hoci len malú časť svojich tvrdení. V čase, keď v tom zrkadle uvidíte svoju tvár , sa stanete nepoužiteľný.

Vraj celá vláda pracuje ako čerti. To značí, že tu bude peklo. Mnohí ľudia tu pozorujú začiatky demontáže demokracie , prišla amnestia spustením kriminálnikov na slobodu, rastie nám nezamestnanosť, ľudia sa začínajú báť všetkých vašich istôt.  V tom s vami výnimočne súhlasím. To je cesta do pekla.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?