O budúcej excelencii

Autor: Ladislav Fuchs | 12.1.2013 o 20:16 | (upravené 12.1.2013 o 20:42) Karma článku: 19,13 | Prečítané:  766x

  V réžii jeho budúcej excelencie  je celé dianie, kolesíkovia do seba zapadajú, ale je tu aj pár kariet, ktoré spôsobujú ťažkosti. Ovládnutie súdov, polície a najnovšie aj prokuratúry sa stalo cieľom, ktorým  trochu uspokojí svoju nekonečnú narcistickú túžbu po moci a bude kráľom Slovenska.      

 

Spôsob, akým došlo k nevymenovaniu generálneho prokurátora, naznačuje,  aká  je mimoriadne podstatná   táto funkcia pre vládnu moc . Pripomína to  praktiky mafiánskych a gorilích existencií, hľadajúcich cestičku  najsprávnejším smerom k mnohomiliónovým ziskom, ktoré vyciciavajú z výhod sociálneho štátu  a musia ich zabezpečiť istotami generálnej prokuratúry.   Z prezidenta republiky spravili bezvýznamnú poslušnú bábku,  ponížili ho na  svojho posluhovača .  Pri osobe našej hlavy štátu vôbec to nebolo zložité a  nehrá dôležitú úlohu, napriek kriku, ktorý sa okolo toho spustil.

Tento spôsob presvedčil, že prezident nie je len žartovná bábka,  ale, podľa názoru mnohých, biely golier,  ktorý má za naše peniaze bezstarostný život, môže tárať, že občianske názory sú ohrozením štátnosti,  byť senilný, nemúdry a nič sa mu nestane... Má však  reálnu moc znásilňovať demokraciu podľa rozkazov politikov a neviditeľných finančných oligarchov. Tí ho pevne drží v rukách.

Populista, majster demagógie a šikovný intrigán,  big boss  z nemenovanej ulice ovláda nielen hlavu štátu, ale dočasne aj obrovské množstvo voličov, ktorí sú skutočnou  príčinou úpadku slovenskej politiky,  množstvo voličov, ktorí nie sú dostatočne vyspelí. Ibaže žiaden politik oficiálne nemôže povedať, čo si myslí o vyspelosti svojich voličov, dôležitejšie sú ich hlasy vo voľbách.
Počkajme si na novú voľbu generálneho prokurátora . Počuli sme výroky : „Nechajte to na mňa...", a „kandidát musí mať dôveru ostatných prokurátorov" - tie kriticky vnímavým ľuďom niečo naznačujú.  Spolu s inými výrokmi  naznačujú logiku, podľa ktorej je ktokoľvek  politickou nomináciou,  bol predsa navrhnutý inými politikmi... Logiku , ktorá sa mení na apolitickú, ak to navrhne on ?  Logiku oligarchov  a goríl, ktorá má korupciu geneticky danú sama v sebe. Šachovou terminológiou:  predvádzajú nám sicílsku hru.  A tak v krajine zvanej Slovensko  stále zúri gorilia mafia s neuveriteľnou  skazenosťou. Moc, ktorej jediným zmyslom je za každú cenu  beztrestne bohatnúť.

Súčasný pán Váhu a Tatier by chcel vládnuť bez poškvrny. Socialistický bál, ktorý sme tu mali v rokoch 2006-2010, znamenal neskutočný prepad našej ekonomiky, vzrast nezamestnanosti. Táto moc sa dnes pokúša ozdraviť verejné financie  zvýšením odvodov a daní, čím vlastne  robia krajinu nezaujímavou pre investorov a teda zvýšia v nej nezamestnanosť....To vyvolá ďalší, neudržateľný tlak na verejné financie... Počas necelého roka  vláda rozdala vyše miliardu eur, ktoré sa mohli využiť efektívnejšie a opäť  jasne svietia červené čísla, v ktorých sa ocitá táto krajina. Aj druhý  bál skončí zničenou ekonomikou .

Malým dokladom drancovania verejných financií  je vymyslená a totálne zbytočná funkcia podpredsedu vlády za mesačný plat, aký priemerný volič / a to má také šťastie, že kdesi pracuje / ledva dostane za celý rok...

Nie je hanbou a škandálom nápad z jeho hlavy o zákaze zisku a jeho arogancia o tom, ako si to majú poisťovne so štátom rozdať? Nápad, za ktorý všetci zaplatíme milióny?

Nie je to len o ekonomike. Ako právnik má blízko k justícii, ktorá je sama o sebe obrovským špinavým fľakom v živote Slovenska. Korupcia, šikanovanie nepohodlných, škandalózne rozsudky, vrahovia pustení kvôli "procesným chybám" a tak podobne.     Všetky takéto kauzy dnes padajú aj na hlavy prieteľov milovníka koly z konšpiračného bytu, ktorý sa veľmi poctivo učil počas noci dlhých nožov.

Skutočný a absolútne najväčší problém Slovenska ale je, že sa tu pohybuje viac ako 25 percent čudných ľudí,ktorí sú ochotní za sladké reči o istotách a iných nezmysloch, z ktorých  sa v skutočnosti nikdy nenasýtia, dať do rúk neobmedzenú moc  tejto bande finančných oligarchov a veľkopodnikateľov. Áno, okolo 25 percent všetkých zúčastnených vo voľbách volilo jeho politickú stranu. Za to si však môžeme sami, ktosi to iba veľmi dobre využil...

Big boss momentálne prežíva vrchol svojej politickej kariéry.  V domácej politike môže mať už len jeden cieľ, takže sa momentálne sústreďuje na to, aby vláda a jeho strana mala čo najmenej problémov, pretože všetky problémy a kauzy smerujú jedine na  neho samotného...

Stať sa prezidentom? Možno ani nemá záujem o tento post.  Dozvieme sa, všetko má svoj čas. Prípadný útek do Grassalkovičovho paláca bude  pre národ len zistenie o tom , že  dotknutého  milovníka hokeja nahradí iný politik, rovnako skorumpovaný peniazmi zarobenými vlastnou hlavou.  Ten by kandidoval na post  prezidenta iba vtedy, keby sa mu podarilo zmeniť ústavu v prospech prezidentského systému. Inak nemá dôvod kandidovať. Ale na zmenu ústavy nemá dosť hlasov. Dalo by sa to len vtedy, keby presvedčil časť opozície. A to sa asi nestane. Prezident má z priamej voľby silný mandát a mal by teda mať aj silné kompetencie. Budeme mať v prezidentskom kresle malého Putina?  Z iného pohľadu  má  ale všetky predpoklady stať sa horúcim  a populárnym kandidátom na prezidenta. Bol komunista,  tak ako všetci naši prezidenti dodnes,  viackrát prevrátil kabát, zničil dobre fungujúcu ekonomiku, je majster demagógie a populizmu. Spĺňa  všetky podstatné nároky ideálneho kandidáta pre mnohých Slovákov.

Spoznali ste ho?

Ten pán však opakuje Mečiarovu chybu, svojím konaním dostáva svoju stranu do izolácie a naopak nevedomky mobilizuje voličov pravice, obavy z návratu mečiarizmu a hnev z porušovania demokratických pravidiel pravičiarov zjednocujú.... Ten pán  po posledných voľbách vyhlásil, že sa nezmenil. Je to tak, ale mýlil sa, pretože súčasne tvrdil, že sa poučil. Dôkaz? Znovu má monopol na pravdu, klame, teatrálne rozdáva rozumy a je agresívny.

Inak, my ovce sa máme dobre, seno nám chutí... V stáde nás je veľa, tvoríme vyše 40 percent, tak prečo nie?

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?