O prvej osobe v štáte II.

Autor: Ladislav Fuchs | 3.1.2013 o 14:12 | (upravené 3.1.2013 o 14:26) Karma článku: 33,07 | Prečítané:  6129x

  Pred dvomi týždňami som netušil a dnes som dlho váhal,  či sa mám prvou osobou v štáte  zaoberať ešte raz....Asi nenapíšem o nej s krátkym odstupom času a po lavíne iných autorov a článkov nič nové. Svedomie mi ale nedovolí mlčať.  

 

Voľba generálneho prokurátora bola, aká bola, ale ústavný súd potvrdil, že to bolo v súlade s ústavou. Parlamentom zvolený kandidát je, aký je. Po roku a pol sa pán prezident  nakoniec  rozhodol, že vezme parlamentu slovo v personálnom výbere. Zo slovenskej ústavy definitívne urobil nepotrebný zdrap papiera.

Morálna autorita sa opäť prejavila. Náš súčasný prezident je človek, ktorý nazval bývalého prezidenta starým *ujom, najprv klamal, čo povedal a priznal sa, až keď bol usvedčený záznamom. 
Tento človek stál na čele NRSR v čase neústavného zbavenia poslaneckého mandátu pána Gauliedera.

Náš prezident je človek, ktorý bol ústavnou dvojkou v štáte za čias Mečiara. Človek, ktorý pre neschopnosť bol vypoklonkovaný Havlom  a rozišiel  sa i so samotným Mečiarom. Jeho brepty a lapsusy viackrát  spôsobili medzinárodnú hanbu  SR a je na smiech nielen vlastným občanom.

Náš prezident si svojím konaním  chráni vlastnú kožu, kde mu hrozí znovu otvorenie spisov z čias divokej privatizácie z éry mečiarizmu, keď porušovanie ústavy , teror a rozkrádanie boli súčasťou  našej nedávnej minulosti.

Náš prezident je človek , ktorý sa počas prezidentskej kampane najprv vyhlásil za občianskeho kandidáta. Znovu bol usvedčený záznamom z klamstva.

Náš prezident je človek , ktorý v novoročnom prejave  občanom odkázal, aby pomáhali vláde/ ako keby Fico a gorily si už  netrúfali/ , hoci sám si rok a pol neplnil svoje ústavné povinnosti.

Náš prezident je človek , ktorý v odôvodnení  nevymenovania kandidáta za generálneho prokurátora zamlčal, že ústavný súd označil zvolenie kandidáta za zákonné. Náš prezident je človek , ktorý zákon nerešpektuje.

Náš prezident je človek , ktorého štáb sa pri odôvodňovaní nevymenovania dopúšťa smiešno-trápnych omylov pri citovaní denníkov.
Ešte horšie je, že jeho konaním  zrejme vznikne právny stav založený na protiústavných precedensoch, pretože až do definitívneho vyriešenia tejto kauzy /až na medzinárodnom súde? /môže byť každá nová nastrčená osoba  nelegálna a neplatná, minimálne sporná....Sporná v súvislosti s porušením ľudských práv inej osoby.

Hanbím sa za takého prezidenta Slovenskej republiky.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?