O Bakim

Autor: Ladislav Fuchs | 31.12.2012 o 10:51 | (upravené 31.12.2012 o 10:58) Karma článku: 17,31 | Prečítané:  1010x

  Prílet narkobaróna Bakiho Sadikiho na Slovensko je zatiaľ najdôležitejšia návšteva počas vládnutia  Fica. Televízia TA3 dokonca odvysielala príchod tohto vzácneho hosťa v priamom prenose. Dnes je Silvestra, mal som v úmysle abstinovať. Túto supervýznamnú udalosť musím náležite osláviť , hoci s istým oneskorením.      

 

Sadiki utiekol za ministrovania fešáka Kaliňáka  a teraz sa nám vrátil ako bumerang, tiež je vo funkcii ministra vnútra pán Kaliňák. Zhodené parožie, Slovač potrebuje trofej...aj v podobe takéhoto indivídua. Obrovský úspech nášho ministerstva vnútra a polície, z ktorého sa bude vytĺkať politický kapitál.

Nechcem rozoberať túto kauzu, ale  Sadiki  získal naše občianstvo ešte v apríli 2002, hoci bol v tom čase trestne stíhaný pre obchodovanie s drogami. Podľa vtedy platného zákona to bolo možné. Neprekážalo ani, že Sadikiho v roku 1996 odsúdili za nelegálne ozbrojovanie a colný delikt. Zákonu vyhovel tým, že o občianstvo žiadal po uplynutí piatich rokov od rozsudku. Ministerstvo vnútra  ani vtedy nemuselo Sadikimu občianstvo priznať. Zákon mu tak ako dnes dával možnosť, nie povinnosť udeliť žiadateľovi občianstvo, hoci splnil všetky podmienky. Podmienky sa potom sprísňovali  a  dnes už trestne stíhaní občianstvo nemôžu získať.

Použiť vládny špeciál na dovoz albánskeho narkobaróna mi pripadá ako hrubá urážka všetkých poctivých občanov Slovenska. Považujem to za neuveriteľné zneužitie právomoci verejného činiteľa. Vládny špeciál má slúžiť na prepravu vládnych činiteľov, ktorí reprezentujú štát a nie na prepravu zločincov do basy.

Pogratulujme k úspechu slovenskej polície, ktorá posadila do väzenia kriminálnika a ten by si mal odsedieť 22 rokov. Budeme ho musieť živiť, šatiť a on si možno bude medzitým organizovať kšefty z basy. Času bude mať dostatok.  Má právo na obnovu procesu. Možno dosiahne nový proces, v ktorom cez rôzne pochybenia   mu bude  znížený trest na polovicu. Možno po ďalších porušovaniach jeho práv , po nových pochybeniach súdu a rôznych procesných chybách nám po troch rokoch pošle pohľadnicu z Belize. A možno sa  nakoniec  bude pohybovať po Slovensku ako ctihodný občan. Možno sa aj odvolá a dostane odškodné od štátu. Spravodlivosť na slovenský spôsob neraz určuje taký zvyk, že vás dovezú s fanfárami v putách, no za krátky čas ste stelesnením anjela, k čomu patrí aj odškodné, pretože ste museli trpieť.

V Číne by dostal guľku do hlavy, v Singapure by odvisol, ale na Slovensku dostane plnú hotelovú penziu, ktorú zaplatia pracujúci Slováci. Jeho pobyt v base bude našu spoločnosť stáť peknú kôpku peňazí. Navýšme tú kôpku o peniaze za právnikov, špeciálne lietadlo.....Koho vlastne trestáme ? Sadikiho   či vlastných ľudí? Kriminálnikov či poctivých a slušných ľudí?  Kto zaplatí daňovým poplatníkom náklady za jeho prevoz?  Koľko je ešte takých Sadikov? Toto je cena za spravodlivosť na slovenský spôsob... alebo skôr primitívna demonštrácia sily a hlúposti.

Hlavne ,že sme zdraví....Tak na zdravie !

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?