O prvej osobe v štáte

Autor: Ladislav Fuchs | 22.12.2012 o 9:35 | Karma článku: 20,27 | Prečítané:  1750x

O situácií okolo vymenovania do funkcie generálneho prokurátora si už čvirikajú všetky vrabce . Je absolútne absurdná.

Hlava štátu a pán Fico si zrejme dali ďalší pohárik koly a rozhodli o nevymenovaní zvoleného kandidáta. Ďakujeme za ďalšiu istotu, v ktorú sme už pred Vianocami ani nedúfali.

Nášho pána prezidenta často nazývajú aj starý ujo. Naivne si myslím, že zrejme podľa veku, ktorý má. Žiaľ nie každý starý ujo je aj múdry ujo.
Pán prezident, namiesto toho, že sa zaoberáte tým, čo má zvolený kandidát  zvážiť, mali by ste ho jednoducho vymenovať.  Ibaže čakať na taký heroický výkon od exgenerálneho prokurátora ČSFR, ktorý bol z funkcie odvolaný iným prezidentom pre neschopnosť a nečinnosť, od expredsedu NR SR, ktorý bol ústavným súdom usvedčený z porušenia ústavy SR, nemožno.

Celá prezidentská suita by si mala uvedomiť, že iné je robiť absurdné rozhodnutia, a iné je prezentovanie sa na hranici normálnosti. V myslení našej hlavy štátu pri tomto probléme právny problém nikdy nevznikol. On má o práve a zodpovednosti za rozhodovanie prezidenta asi také vedomosti ako cap, ktorého urobili záhradníkom. Vtedy, keď okamžite rozhodol o vymenovaní Harabína do funkcie, napriek odmietavému stanovisku ústavného súdu, sa “nič“ nestalo. Prejavilo sa to v neuveriteľnom neporiadku vo všeobecnom súdnictve.  Aby  paradoxy a absurdita bola dokonalá, sám bol kedysi odvolaný a on teraz  napriek možnému stanovisku ústavného súdu pre zmenu nevymenuje zvoleného kandidáta do funkcie. A znovu sa asi "nič" nestane. Ani za to, že rok a pol zámerne zdržiaval vymenovanie niekoho, sa jemu nič nestane.  Nielen rovnosť šancí ako vyšitá. Ale veď aj ďalší právny primitív Fico si pochvaľoval, ako dobre funguje prokuratúra bez šéfa. Koľko káuz prehrala SR, v ktorých ju zastupoval?  Ibaže je to suita akoby z pralesa. Nuž a gorily môžu piť kolu kde chcú, kedy chcú a s kým chcú, môžu sa  baviť  o čom chcú .  Takže ľudia plaťte a napĺňajte štátnu kasičku, nech bude na kolu.

Aj všetky vrabce už dávno pochopili, že zmysel tejto poriadne špinavej hry je jediný,  je ním strach moci o svoje gorilie krky a zadky.

Prezident hlavy štátu sa už pomaly stáva legendárnou postavou.  Len škoda, že sa stáva karikatúrou legendy. Možno by mohol zvážiť, či ešte do konca svojho mandátu prehovorí. Už sa teším na jeho nejakú novoročnú perlu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?