na margo Bezáka

Autor: Ladislav Fuchs | 18.12.2012 o 7:15 | Karma článku: 11,74 | Prečítané:  2016x

Nedá sa nereagovať. Pomôžem si slovami  Antona SRHOLCA : "Katolícka cirkev je posledná bašta totalitného vedenia ľudí pod pláštikom Božieho".

Fungovanie cirkvi je postavené okrem  iného na dogme o neomylnosti pápeža a absolútnej a bezvýhradnej poslušnosti k nemu...Pán Bezák podriadili ste sa jej pri Vašej kňazskej vysviacke?  Čo je z pohľadu cirkvi dôležitejšie : osobné priateľstvo alebo splnenie kňazskej prísahy? Ak priateľstvo, potom  právom obviňujete  iných  arcibiskupov a kňazov, ale nerešpektujete základnú dogmu , ak je to naopak, prečo  vyčítate  našim biskupom lojalitu a bezvýhradnú podriadenosť pápežovi?

Cirkev je tu síce temer 2000 rokov, ale to neznamená, že môže klamať a kradnúť. Nie je v poriadku, ak jej vysoký predstaviteľ je donášačom v štruktúre tajnej polície a ak ten istý človek prevádza cirkevné peniaze na svojich známych a korumpuje.

Bezák urobil iba to, čo je povinnosťou každého kresťana. Rešpektoval nám všetkým známe „ nepokradneš“. Tým si pán Bezák si zaslúži náš obdiv a úctu

v boji proti zneužívaniu moci mocnými v boji za väčšiu otvorenosť a transparentnosť nielen v cirkvi, ale v celej spoločnosti. Akurát v cirkvi platia trošku iné pravidlá....

Najväčším  úderom  pre katolícku cirkev je  nie samotný pán Bezák, ale pohľad  na jej biedu, pohľad do vnútra cirkvi.  Ten poodhalili kňazi, ktorí sa dostali nejakým spôsobom do nemilosti cirkevnej vrchnosti.

Biskupi kážu o odpustení, ale sami neodpúšťajú, hovoria o morálke, ale morálne sa nechovajú, chcú, aby sa ľudia spovedali v ústnej spovedi, ale sami otvorení nie sú a všetko ututlávajú.  Veriaci sú bratia a sestry, ale oni chovajú sa ako autoritatívni vládcovia, takmer kniežatá. Kocky sú hodené....namiesto kňazskej spolupatričnosti , vzájomnosti, priateľstva a lásky k blížnemu prichádza samoľúbosť, pýcha, zrada a  strach z konkurencie o možný kardinálsky klobúk.

Jeden arcibiskup kšeftuje s cirkevným majetkom ako so svojim, ďalší podrazí kolegu a priateľa,, ani jeden z tých, čo by mali byt morálnym vzorom pre cirkev sa ani slovkom odvolaného nezastane. Slovenskí biskupi tak  robia všetko preto, aby sa ľudia odvracali od cirkvi a hľadali si vlastne cesty k Bohu.

Cirkev je prehnitá a skostnatelá. Nie je to organizácia známa svojou prispôsobivosťou, moderným prístupom k životu, či toleranciou. Pravda oslobodzuje, Bezákov prístup ale mnohí vnímajú ako  oportunizmus, veď mu nevadilo zastávať vysoký úrad v tejto organizácii. Keďže sa karta   obrátila proti nemu, tak odrazu na nej nachádza toľko problémových oblastí. Navyše sa tvári akoby pomery v cirkvi nepoznal a je nimi zaskočený. Alebo je jeho konanie príznakom posadnutosti diablom?

Nuž pán Bezák prihrávate si na vlastný gól, preto   s pokorou neste svoj kríž.

Cirkevnej mafii ste trošku skrížili plány a za to sa platí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?