pánu premiérovi.....

Autor: Ladislav Fuchs | 8.12.2012 o 8:47 | Karma článku: 19,83 | Prečítané:  836x

Je toho akosi naraz priveľa....Odchod US STEEL, vo výbere daní chýba takmer 280 miliónov eur, učiteľskoodborársky štrajk, prehraná arbitráž s poisťovňou Union za ďalších 25 miliónov. Tak sa mi vidí, že gorilky sa potešia darčeku k Vianociam alebo na Slovensku sa platí trikrát. Raz v odvodoch, druhýkrát u lekára a v lekárni a nakoniec aj v arbitráži.

Cítim, pán premiér, že ste akýsi nesvoj....

Nebojte sa , v parlamente máte pohodlnú väčšinu, prejde Vám takmer všetko....

Nebojte sa , učitelia v Európe štrajkujú proti znižovaniu platov, ale istý pán Kazimír  zvestoval úžasnú správu. Tí naši, rozumej slovenskí učitelia, dostanú na budúci rok o 11,2 percenta viac..... No možno sa do konca roka dočkáme ešte aj čohosi iného.   Ten pán tvrdil, že v tomto roku je ich priemerný hrubý plat 840 eur, v roku 2013 dosiahne až 934 eur a to vďaka vládnym opatreniam. Nuž prekrásna reakcia na štrajk učiteľov. V to sme už po  zasadaní vlády ani nedúfali.....To nič, že vo veľmi nedávnej minulosti bolo inak.

Kedysi dávno mi v škole vbíjali teórie o zahnívajúcom kapitalizme, kde len chudobní proletári štrajkujú proti kapitalistickej zberbe.  A tu zrazu štrajkujú  lekári a po nich aj učitelia. Podľa všetkého stredná vrstva, ktorá svoj stres a hnev si ide štrajkom vybiť proti Vašej, istoty sľubujúcej, vláde. Akosi to s teóriou nesedí.

Dianie okolo štrajku ma ale presvedčilo o relatívne dobrej réžii tejto inscenácie. Ondek a spol. majú plusové body za vedenie štrajku a za dávno dohodnutú odmenu pre učiteľov. Vy ste perfektne, doslova mávnutím ruky zvládol tento štrajk. Ste, tak ako sa na premiéra patrí, víťazom. V zložitých časoch, keď iní učiteľom berú, vy im pridávate. To nič, že pár škôl  ostáva v štrajku. S tými rebelujúcimi si hravo poradíte....Všakže?  Načo sa dlhšie zapodievať nejakými učiteľmi a ich požiadavkami. Načo nejakú zmysluplnú koncepciu školstva. To predsa v scenári stratégie na rok 2013 nie je....

A nezabudnite pochváliť pána ministra školstva..Najnovšie dal pokyny na zriadenie akejsi Rady pre systémové zmeny v školstve. Tá bude reagovať na odporúčania OECD v otázke zvyšovania učiteľských platov, hľadaní zdrojov pre školstvo a navrhne aj systémové zmeny.

Tých  nič nerobiacich komisií a ústavov máme dosť,  ale  aj tak potrebujeme ešte nové.....tak rýchlo zriaďujme!

Pán premiér, cítite sa už lepšie?

PS: Nám je čoraz horšie..len neviem či z tých bludov Vašej vlády alebo z toho, že  všetci budeme neskôr znášať dôsledky súčasnej politickej a ekonomickej moci a jej nedobrých rozhodnutí. A bude ešte horšie....Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?