niekoľko povrchných súvislostí

Autor: Ladislav Fuchs | 4.12.2012 o 14:48 | (upravené 4.12.2012 o 14:58) Karma článku: 11,08 | Prečítané:  722x

Hustia do nás, že  v štáte nie sú peniaze. Hustia do nás, že je kríza.  Ale aká je? Každý vie, prečo sa musel stať Vážny podpredsedom vlády....a vieme aj to, že je s Póorom, Širokým a Fiľom kamarát..... Prípad Trnka ani nekomentujem....

Školstvo to sú žiaci, učitelia a rodičia. Komu nezáleží na lepšej budúcnosti našich detí?

Po neslávnom prerušení štrajku sa úžasne prebudili žiaci. S hlbokou úctou sa skláňam pred fantastickými žiakmi z bratislavských a trenčianskych škôl, ktorí úžasným spôsobom prejavili solidaritu a spolupatričnosť k učiteľom. Vidia omnoho ďalej ako mnohí politici, predovšetkým tí, čo hovoria o ich zneužívaní. Pochopili, že v konečnom dôsledku    vzdelanie im môže zabezpečiť lepšiu budúcnosť a schopnosť konkurencie. Cestu k tomuto  momentálne našli v jednoznačnej podpore požiadaviek svojich učiteľov.

Alebo nemajú mať svoj názor a nesmú vyjadriť svoj postoj?

Učiteľom stále vláda núka iba polovicu toho, čo oni žiadajú, do 7,5 percenta sa má získať z peňazí, ktoré už v školstve vlastne sú,  ostatok vládneho návrhu je v rovine analyzovania a prehodnocovania, problém navýšenia financií z HDP do školstva v rokoch 2014 -2016 nie je zaručený z dôvodu finančnej krízy...No kto vie ako bude   v roku 2016?

Požiadavky učiteľov týmto návrhom naplnené nie sú. To máme byť spokojní a tento návrh prijať?
Fico perfektne zahral proti učiteľom generačnou kartou. Tento Ficov návrh ma rozštiepiť učiteľov a spôsobiť rozkol medzi mladšími a staršími učiteľmi. Navrhovať definitívu či skorší odchod do dôchodku pre profesiu, kde pociťuje tento štát absolútny nedostatok kvalitných mladých ľudí  je neskutočne diletantské. Definitíva učiteľov nerieši  zlú finančnú situáciu učiteľských rodín a tiež bráni prirodzenej generačnej výmene.

Furt sa tvárime ako zodpovední rodičia a chceme pre naše deti len to najlepšie....... Len akosi zabúdame, že ak budú vyššie platy, porastie záujem o učiteľskú profesiu, ktorá je  dnes pre mladých ľudí finančne neatraktívna. Svojim deťom platíme drahé telefóny, drahé oblečenie. Máme plné ústa vzdelania. Ale učiteľov zaplatiť odmietame. Pritom učiteľ v Snine či v Bratislave zarába  okolo 600 eur.  V susednom, len pár kilometrov vzdialenom Rakúsku okolo 3.000 eur. V čase štrajku mi chýba solidarita a jeho razantnejšia podpora zo strany rodičov.

Mama, otec , myslíš na mňa?


PS:

Naša ústava nám síce zaručuje právo na štrajk, ale počas štrajku Vám nevyplatia mzdu. Čím Vám vlastne znemožňujú výkon Vašich ústavných práv. Taký je teda náš základný zákon. Heller by sa potešil....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?