O prvej osobe v štáte II.

Autor: Ladislav Fuchs | 3.1.2013 o 14:12 | (upravené 3.1.2013 o 14:26) Karma článku: 33,07 | Prečítané:  6114x

  Pred dvomi týždňami som netušil a dnes som dlho váhal,  či sa mám prvou osobou v štáte  zaoberať ešte raz....Asi nenapíšem o nej s krátkym odstupom času a po lavíne iných autorov a článkov nič nové. Svedomie mi ale nedovolí mlčať.  

 

Voľba generálneho prokurátora bola, aká bola, ale ústavný súd potvrdil, že to bolo v súlade s ústavou. Parlamentom zvolený kandidát je, aký je. Po roku a pol sa pán prezident  nakoniec  rozhodol, že vezme parlamentu slovo v personálnom výbere. Zo slovenskej ústavy definitívne urobil nepotrebný zdrap papiera.

Morálna autorita sa opäť prejavila. Náš súčasný prezident je človek, ktorý nazval bývalého prezidenta starým *ujom, najprv klamal, čo povedal a priznal sa, až keď bol usvedčený záznamom. 
Tento človek stál na čele NRSR v čase neústavného zbavenia poslaneckého mandátu pána Gauliedera.

Náš prezident je človek, ktorý bol ústavnou dvojkou v štáte za čias Mečiara. Človek, ktorý pre neschopnosť bol vypoklonkovaný Havlom  a rozišiel  sa i so samotným Mečiarom. Jeho brepty a lapsusy viackrát  spôsobili medzinárodnú hanbu  SR a je na smiech nielen vlastným občanom.

Náš prezident si svojím konaním  chráni vlastnú kožu, kde mu hrozí znovu otvorenie spisov z čias divokej privatizácie z éry mečiarizmu, keď porušovanie ústavy , teror a rozkrádanie boli súčasťou  našej nedávnej minulosti.

Náš prezident je človek , ktorý sa počas prezidentskej kampane najprv vyhlásil za občianskeho kandidáta. Znovu bol usvedčený záznamom z klamstva.

Náš prezident je človek , ktorý v novoročnom prejave  občanom odkázal, aby pomáhali vláde/ ako keby Fico a gorily si už  netrúfali/ , hoci sám si rok a pol neplnil svoje ústavné povinnosti.

Náš prezident je človek , ktorý v odôvodnení  nevymenovania kandidáta za generálneho prokurátora zamlčal, že ústavný súd označil zvolenie kandidáta za zákonné. Náš prezident je človek , ktorý zákon nerešpektuje.

Náš prezident je človek , ktorého štáb sa pri odôvodňovaní nevymenovania dopúšťa smiešno-trápnych omylov pri citovaní denníkov.
Ešte horšie je, že jeho konaním  zrejme vznikne právny stav založený na protiústavných precedensoch, pretože až do definitívneho vyriešenia tejto kauzy /až na medzinárodnom súde? /môže byť každá nová nastrčená osoba  nelegálna a neplatná, minimálne sporná....Sporná v súvislosti s porušením ľudských práv inej osoby.

Hanbím sa za takého prezidenta Slovenskej republiky.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?