sníval sa mi sen

Autor: Ladislav Fuchs | 24.11.2012 o 22:33 | (upravené 24.11.2012 o 22:39) Karma článku: 15,73 | Prečítané:  433x

Sníval sa mi sen  o akejsi čudnej krajine, kde sa  premiér verejnosti sťažuje, akým skúškam je vláda vystavená a musí v budúcom roku stiahnuť deficit pod tri percentá. Inak trhy túto krajinu trhy potrestajú a bude ju to stáť strašné peniaze...

... A jeho vláda má podľa neho legitímne právo povedať učiteľom, že im nezvýši platy vôbec, napriek tomu im ponúkla päťpercentné zvýšenie. Už som sa z toho sna preberal, ale on bez ostychu poukázal, že každý rok opustí základné školy 48-tisíc žiakov, ale na stredných školách je napriek tomu 72-tisíc voľných miest...

Živím v sebe nádej, že toto nie je pravda iba sen...Každý deň je každý z nás vystavený skúškam, o vláde ani nehovoriac... Almužnička piatich percent už dávno situáciu pri platoch učiteľov nerieši. Zaslúžia si oveľa viac. Doteraz boli ticho, túto spoločnosť nevydierali. Mnohí z nich narovnali svoju chrbtovú kosť a postavili sa  spoločne za svoje požiadavky. A je jedno či sú alebo nie sú odborári ... Je  dokonca jedno či v štrajku budú úspešní...Táto skúška ich vo verejnosti dostane do nového svetla, stratiť nemôžu nič, môžu iba získať..., dokonca  mnohí po dlhých rokoch pociťujú hrdosť, že sú učitelia ! Toto je devíza , ktorá ich posúva dopredu. Štrajkom otvárajú problémy v školstve, oslovujú verejnosť, ale predovšetkým  ukazujú ,že už ich nemožno vodiť za nos prázdnymi sľubmi, ale sú to svojprávni  ľudia, ktorí si žiadajú čo im legitímne patrí.

Celkom logicky: ak opustí základné školy 48-tisíc žiakov, ale na stredných školách je napriek tomu  vytvorených 72-tisíc voľných miest, tak toto určite nespôsobili radoví učitelia...Alebo sa ktosi prizná k spoluzodpovednosti, niekto , kto je šéfom výkonnej moci už druhýkrát?

Nuž nezvýšte nám platy. Má to svoju výhodu. Zistíme, že ďalšie sľuby tohto premiéra sa stanú istotami a táraním. Dosaďte si ,čo sa viac hodí. Ľudia predsa potrebujú istoty.

Všetci, ktorí poctivo pracujú a nekradnú, sú v tejto krajine podhodnotení, pretože ich peniaze dostávajú tí, čo nepracujú a vlastne kradnú. Veľmi presne a krátko to vystihol Martin Šútovec, vezmite zlodejom....

Vezmite zlodejom a mladí ľudia sa prestanú báť zakladať rodiny a už nebudú utekať na západ... Muži nebudú muklovať na stavbách v zahraničí, lebo doma nedokážu uživiť svoje rodiny. Naše peniaze  neposielajte do západných bank,  potom možno bude aj na platy učiteľov. Inak nás ženiete aj so svojím SMEROM  za hranicu chudoby a s tým prichádzajú aj rany istoty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?