sníval sa mi sen

Autor: Ladislav Fuchs | 24.11.2012 o 22:33 | (upravené 24.11.2012 o 22:39) Karma článku: 15,73 | Prečítané:  435x

Sníval sa mi sen  o akejsi čudnej krajine, kde sa  premiér verejnosti sťažuje, akým skúškam je vláda vystavená a musí v budúcom roku stiahnuť deficit pod tri percentá. Inak trhy túto krajinu trhy potrestajú a bude ju to stáť strašné peniaze...

... A jeho vláda má podľa neho legitímne právo povedať učiteľom, že im nezvýši platy vôbec, napriek tomu im ponúkla päťpercentné zvýšenie. Už som sa z toho sna preberal, ale on bez ostychu poukázal, že každý rok opustí základné školy 48-tisíc žiakov, ale na stredných školách je napriek tomu 72-tisíc voľných miest...

Živím v sebe nádej, že toto nie je pravda iba sen...Každý deň je každý z nás vystavený skúškam, o vláde ani nehovoriac... Almužnička piatich percent už dávno situáciu pri platoch učiteľov nerieši. Zaslúžia si oveľa viac. Doteraz boli ticho, túto spoločnosť nevydierali. Mnohí z nich narovnali svoju chrbtovú kosť a postavili sa  spoločne za svoje požiadavky. A je jedno či sú alebo nie sú odborári ... Je  dokonca jedno či v štrajku budú úspešní...Táto skúška ich vo verejnosti dostane do nového svetla, stratiť nemôžu nič, môžu iba získať..., dokonca  mnohí po dlhých rokoch pociťujú hrdosť, že sú učitelia ! Toto je devíza , ktorá ich posúva dopredu. Štrajkom otvárajú problémy v školstve, oslovujú verejnosť, ale predovšetkým  ukazujú ,že už ich nemožno vodiť za nos prázdnymi sľubmi, ale sú to svojprávni  ľudia, ktorí si žiadajú čo im legitímne patrí.

Celkom logicky: ak opustí základné školy 48-tisíc žiakov, ale na stredných školách je napriek tomu  vytvorených 72-tisíc voľných miest, tak toto určite nespôsobili radoví učitelia...Alebo sa ktosi prizná k spoluzodpovednosti, niekto , kto je šéfom výkonnej moci už druhýkrát?

Nuž nezvýšte nám platy. Má to svoju výhodu. Zistíme, že ďalšie sľuby tohto premiéra sa stanú istotami a táraním. Dosaďte si ,čo sa viac hodí. Ľudia predsa potrebujú istoty.

Všetci, ktorí poctivo pracujú a nekradnú, sú v tejto krajine podhodnotení, pretože ich peniaze dostávajú tí, čo nepracujú a vlastne kradnú. Veľmi presne a krátko to vystihol Martin Šútovec, vezmite zlodejom....

Vezmite zlodejom a mladí ľudia sa prestanú báť zakladať rodiny a už nebudú utekať na západ... Muži nebudú muklovať na stavbách v zahraničí, lebo doma nedokážu uživiť svoje rodiny. Naše peniaze  neposielajte do západných bank,  potom možno bude aj na platy učiteľov. Inak nás ženiete aj so svojím SMEROM  za hranicu chudoby a s tým prichádzajú aj rany istoty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?